”Biserica Efrata are ca și viziune lărgirea împărăției divine prin apropierea oamenilor de Dumnezeu”

Cu o istorie de peste 70 de ani în localitatea Făget, Biserica Efrata s-a bucurat de-alungul anilor de prezența lui Dumnezeu, și de o frumoasă creștere. Din anul 2005, într-o nouă locație, biserica este locul unde Dumnezeu e mereu glorificat, și locul unde oamenii își pot găsi liniștea și mântuirea sufletului. Ne bucurăm că mâna cea bună a marelui Stăpân pe care o vedem și astăzi, lucrează cu mare putere.

Departamentul de tineret

Biblia spune în Psalmul 119:9 – ”Cum îşi va ţine tânărul curată cărarea? Îndreptându-se după Cuvântul Tău.” În cadrul întâlnirilor noastre de tineret, ne dorim să prezentăm învățătura scripturii pentru principalele domenii cu care se confruntă tinerii generației noastre

Departamentul de școală duminicală

Școala Duminicală este locul în care educația biblică primită acasă este șlefuită de învățătoarele de școală duminicală ce pregătesc copiii prin diferite activități interactive cum ar fii: studiul biblic, cântece, lucru manual, etc